مطلبى كامل درباره اختلاف بين فركانس ٤٤٠ هرتز (استاندارد ) و فركانس ٤٣٢

مطلبى كامل درباره اختلاف بين فركانس ٤٤٠ هرتز (استاندارد ) و فركانس ٤٣٢

از سال 1953 تصمیم بر این شد که نوت لا در همه دستگاه های موسیقی بر اساس استاندارد جهانی 440 هرتز تنظیم شود، چرا این تصمیم گرفته شد ، حدسها و شایعات زیادی وجود دارد.

اما فارغ از دلایل این تصمیم بررسی ها نشان داده همه چيز حتى بدن خود ما از ارتعاشات در فركانسهاى مختلف انرژى تشكيل شده است.
پس فركانسها مى توانند تاثير فيزيكى روى انسان داشته باشند. بلى
همانند طعم و مزه ى يك وعده غذايى ، ارتعاشات فركانسها، مواد تاثيرگذار در تمام هستى هستند
علم ثابت كرده كه زمانى كه فركانسهاى صدا از ميان يك محيط خاص مانند حركت آب و شن و ماسه مى گذرد بصورت مستقيم روى ذرات تاثير مى گذارد
در اين راستا پيشنهاد ميكنم مستند دكتر اموتو در رابطه با كريستالهاى آب را ببينيد:
https://youtu.be/AS67HA4YMCs

همه ما فركانس ارتعاشى خاصى داريم ، بدين معنى كه هر بيان از طريق صدا ، احساسات يا حتى فكر داراى يك فركانس خاص مى باشد با توجه به اينكه بدن ما از ٧٠٪ تخمينى آب تشكيل شده هر موج متفاوت ارتعاشات فركانس مى تواند دولت ارتعاشات بدن ما را تغيير دهد.. پس بدن انسان به آن موج (فاز) واكنش نشان مى دهد.تصویر زیر گویای این نظر است:
http://raprooz.com/wp-content/uploads/2015/05/Water-Memory.jpg

حال با توجه به اين مفهوم تصور كنيد موسيقى تا چه حد مى تواند بر ما تاثيرگذار باشد

موسيقى از سال ١٩٥٣ در سراسر جهان روى موج ٤٤٠ هرتز توسط سازمان استانداردهاى بين الملل تنظيم گرديد و زين پس تمام آلات موسيقى روى اين فركانس تنظيم گشتند. اما زمانى به كه به فركانسهاى موجود در جهان و از جمله طبيعت مى نگريم با در نظر گرفتن اين موضوع مى توان بيش بينى كرد چه اختلالات و ناهمانگى هايى با طبيعت جهان وجود دارد و چه اثرات منفى بر رفتار انسان توليد مى كند.

برخى منابع و نظريات بيانگر اين موضوع است كه رژيم نازى مشغول تحقيقات علمى بر روى فركانسها بود تا به نفع اتخاذ زمين با مطالعه بر ارتعاشات فركانس بدنبال تعيين محدوده ى فركانسى بود تا با استفاده از آن اوج حس ترس و وحشت را القاء دهد.

ﮐﻮﮎ ﺍﺳﺘﺎﻧﺪﺍﺭﺩ ۴۴۰ هرتز يا ﮐﻮﮎ ۴۳۲

فركانس ٤٣٢ هرتز گفته مى شود با الگوهاى رياضى جهان سازگارى دارد

برای مثال یکپارچگی خواص در نور ، پی اچ آی جهان ، میانگین طلایی ، گرانش ، زمان ، مغناطیس و گرانش ، مهندسی اهرام ثلاثه ، کد دی ان ای ، بسیاری از اعداد ثابت در ریاضی و هندسه ، و صداهای موجود در طبیعت سازگار می باشد
از ديگر نكات جالب در ٤٣٢ هرتز بر خلاف ٤٤٠ هرتز تنظيم بودن با طيف رنگها و سيستم چاكرا مى باشد.
چنگك و سه تار را دو ساز كيهانى مى ناميم چون تها سازهايى هستند كه روى ٤٣٢ هرتز كوك مى باشند كه نيز هزاران سال است در مراسم و سرودهاى راهبان تبتى و موسيقى كلاسيك هند و همچنين ايران نواخته مى شوند

اما از نگاه تجربى نيز كوك ٤٣٢ به نسبت ٤٤٠هرتز(استاندارد) نه تنها زيباتر و شنيدنى تر است بلكه هماهنگ تر به گوش ميرسد و احساس آرامش بيشترى را انتقال مى دهد اما ٤٤٠ هرتز با صدايى تهاجمى تر و تنگ تر منتقل مى شود درحالى كه ٤٣٢ هرتز گرم تر ، واضح تر و سريعتر نيز شنيده مى شود
تحقیقات نشان میدهد فرکانس 440 هرتز موجب پرخاشگری، اضطراب و بی قراری می شود.

کد: 50053914

زمان انتشار: سه شنبه 17 آذر 1394 03:55 ب.ظ

تعداد نمایش: 1064

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93