مشکلی ملی به نام "ربنا"!

امیر آخوندی
مشکلی ملی به نام ꞌꞌربناꞌꞌ!

سال 1388 با همه تلخی هایش گذشت و رفت، استاد شجریان به بستر بیماری افتاد، دولت روحانی برای دومین بار انتخاب شد، اما بعد از 8 سال هنوز میلیون ها نفر از مردم ایران از شنیدن "ربنا"ی استاد شجریان محروم هستند.

واقعا عجیب است که در این کشور یک سوء تفاهم ساده، اینچنین به یک مشکل عدیده ی امنیتی تبدیل می شود و عجبا به این لج و لجبازی و کینه ورزی شتر گونه ای که اقلیت متحجر، نسبت به این مردم دارند. کار به جایی رسیده که آن خواننده زیر زمینی فاسد معلوم الحال که حالا حامی نامزد اقتدارگرایان شده، به خود جرات می دهد که به ساحت استاد مسلم آواز ایران اهانت کند و با دلقک بازی، ادعای خواندن ربنایی بهتر بکند و آن عضو خانواده محترم رییس قوه پرور که سابقه رایزنی با انگلیسی ها برای موفقیت جناح مطبوعش را نیز یدک می کشد، با خود شیرینی به بحث تخصصی ای ورود می کند که منجر به صافکاری شدنش توسط اهالی فن شود!

کاری به این جناح و آن جناح ندارم، واقعیت هر دو جناح را در مناظره های انتخاباتی همه دیدند! اما این مردم چه گناهی دارند که از شنیدن ربنای محبوبشان محروم شده اند. خصومت و کینه تا چه حد؟ اگر استاد در جو آن روزها در مورد اعتراض به نتایج انتخابات و در پاسخ به تحریکات پایان ناپذیر احمدی نژاد سخنانی را گفتند، نامزدهای این دوره که خیلی بیشتر و بدتر کل نظام را زیر سوال بردند؟ همین نامزد شکست خورده انتخابات 96 هنوز از مهندسی انتخابات سخت می گوید در حالی که اگر در انتخابات دیگری کسی جرات بیان چنین حرفی را داشت، دوستان همین آقا بارها حکمش را داده بودند!

خلاصه آنکه ربنای استاد شجریان یک دعای خاطره انگیز روحانی است که هیچ ارتباطی با سیاست و جنگ ثروت و قدرت آقایان دو جناح ندارد. این دعا با سفاهت عده ای اکنون گرهی امنیتی شده است که باز کردنش غیر ممکن می نماید. یک برگ سیاه دیگر در دشمنی با ملت در کارنامه گروهی که خود را قیم همه مردم می دانند و اجازه هر کار و سخنی را دارند... مسلما گناه محروم کردن مردم از "ربنا"یشان، هرگز بخشودنی نیست.

کد: 5002140871

زمان انتشار: پنج شنبه 11 خرداد 1396 06:14 ب.ظ

تعداد نمایش: 489

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93