«دشت جنون» با صدای علی زندوکیلی

آلبوم «دشت جنون» اولین اثر امیر حمزه حسینی به خوانندگی علی زند وکیلی توسط موسسه فرهنگی و هنری ایرانگام روانه بازار موسیقی کشور شد.
«دشت جنون» با صدای علی زندوکیلی

آلبوم «دشت جنون» اولین اثر امیر حمزه حسینی به خوانندگی علی زند وکیلی توسط موسسه فرهنگی و هنری ایرانگام روانه بازار موسیقی کشور شد.

امیر حمزه حسینی(نوازنده تنبور و آهنگساز) با اعلام این خبر گفت: این آلبوم به عنوان اولین اثر از اینجانب، متشکل از فضاهای حسی و حال و هوای بارز موسیقی مقامی بوده که بر اشعاری از سعدی، مولانا، حافظ و زنده یاد سید خلیل عالی نژاد ساخته شده، با صدای علی زند وکیلی به ضبط رسیده و به تازگی روانه بازار موسیقی شده است.

وی افزود: قطعه «دشت جنون» یکی از قطعات بی کلام این آلبوم است که دارای فضایی مقامی‌ست.

حسینی درباره قطعات آلبوم تازه خود ادامه داد: قطعات «درطلب عشق» (شعر از سیدخلیل عالی نژاد)، «دشت جنون» (بی کلام)، «دلدار» (شعر از مغربی)، «مقام گله و دره»، «لاله رخان» (شعر ازسعدی)، «وصل و لقاء» (شعر از مولانا)، «گشایش» (بی کلام)، «تکنوازی تنبور» (اصفهان قدیم) و چشم سیاه (شعر از حافظ) ترکیب موسیقایی این آلبوم را شکل می دهند.

این آهنگساز، نوازندگان و همسرایان آلبوم «دشت جنون» را به این شرح معرفی کرد: رشید کاکاوند (کوزه و دهل)، حسین رضایی نیا (دف)، مصباح قمصری (کوزه)، سید شاهرخ حسینی (تنبور)، مظفر منصوریان (تنبور) و اینجانب با نوازندگی و تکنوازی تنبورو بم تنبور به اجرای قطعات پرداخته‌ایم و فرشاد حقیقی، زهره قلی پور و بابک ابراهیم خواه (همسرایان) آواز زندوکیلی را همراهی کرده‌اند.

امیرحمزه حسینی، مقام‌دان، آهنگساز و نوازنده تنبور اهل صحنه کرمانشاه است. او از سال ۱۳۷۷ نوازندگی تنبور را آغاز کرده و تحقیق و پژوهش فراوان در گردآوری مقام‌های حوزه صحنه و گوران داشته است.

کد: 50011170

زمان انتشار: یکشنبه 27 اردیبهشت 1394 04:02 ب.ظ

منبع: ایلنا

تعداد نمایش: 1410

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93