اخلاق حرفه ای درموسیقی

اخلاق حرفه ای درموسیقی

هیچگاه بیرون نزنید
هنگامی که وارد فضای تمرین میشوید وظیفه شما این است که در فضا حل شوید، چه به عنوان نوازنده یا خواننده . جایگاه اجتماعی و موسیقایی خود را بشناسید ، با همکارانتان رفتار دوستانه داشته باشید ودر ضمن پرحرفی هم نکنید.


گرم کردن

از اجرای اتود ها یا قطعات خودنمایانه و پر طمطراق پیش از تمرین ها جداً پرهیز کنید. منظور از این نوع قطعات آنهائی است که یا خیلی بلندند، یاخیلی بالا (رجیستر) یا پاساژ های دشواری از قطعه ای که قرار است اجرا شود ، و یا قسمت هائی از آثار سولیستیک.

خطر حرف زدن پشت همکاران

بد گوئی از همکار موسیقیدانتان بخصوص همبخش تان سریع ترین راه برای شکستن پل های پشت سر و بستن موقعیت های آینده شماست. غیبت کردن، دوستانتان را با شما غریبه میکند و به دیگر اعضا حس منفی از شما میدهد و پختگی و شخصیتتان را زیر سوال میبرد.
در نظر داشته باشید با هر سن و سالی که هستید باید به افراد با تجربه تر گروه به ویژه هم بخش خودتان احترام بگذارید و از انها پیروی کنید زیرا بی شک دریافت قطعه از سوی انهاو اجرای روانتر ایشان باعث ارامش رهبر گروه است.

رئیس همیشه درست می گوید

به عنوان نوازنده یا خواننده وظیفه شما حمایت از رهبر گروه است ، حالا هر کاری که صلاح میداند انجام بدهد. به هیچ عنوان نباید تفسیر خودتان یا حتی کوک خودتان را به بخشی که در آن قرار دارید تحمیل کنید که این رفتاری بسیارخودخواهانه است.
لذا مطرح کردن مسئله ای مانند کوک ، سبک یا تمپو میتواند مایستر را به شدت بر انگیخته کند. چنانچه هرگونه ناهماهنگی یا عدم توافق در کوک می بینید به وضوح و سریع خود را با آن تطابق دهید و موضوع را تابلو نکنید. در پایان اگر می بینید که لازم است چیزی عوض شود، خیلی ساده و سریع بگوئید چشم و تشکر کنید و بحث نکنید.

وقت شناسی و آماده بودن

تا جای ممکن زود سر تمرین بروید ،به خصوص هنگامی که به مکانی نا آشنا برای تمرین رفته اید. حد اقل بیست دقیقه زود تر از زمان شروع تمرین برسید تا سبب آرامش خاطر دوستان هم بخش خود و مایستر شوید و برای خودتان به عنوان آدمی قابل اطمینان اعتبار کسب کنید.


آداب زمان تمرین

در زمان تمرین ساکت باشید ،حواستان جمع باشد و وول نخورید، با سر و صدا خود را جا گیر نکنید و به تاثیری که ظاهر ایستادن یا نشستن تان ایجاد میکند حساس باشید. و با زدن نوت های اضافی کار را کش ندهید.(چه سازی یا اوازی ) و در طول تمرین با تمرکز و جدیت قطعه را ادامه بدید و با حل شدن در قطعه تمرینی به گروه به ویژه گروه هم بخش و مایستر در پیش برد فراگیری قطعه کمک کنید.یادمان باشد لازمه اجرای خوب تمرین خوب است تمریناتی که به نوعی اجرا در نظر گرفته شود

چطور لباس بپوشید

تمرین ها ممکن است که غیر رسمی باشد اما شلختگی در لباس پوشیدن معمولا حمل بر بی خیالی و محکم نبودن شخصیت میشود. لباس های تمیز و مناسب بپوشید. برای روز اجرا هم به قوانین دیکته شده از سوی رهبرارکستر گردن بنهید.

کد: 50053919

زمان انتشار: سه شنبه 17 آذر 1394 04:03 ب.ظ

تعداد نمایش: 690

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93