مجنون آن لیلی کجاست (فرشاد جمالی، فردین خلعتبری)

 مجنون آن لیلی کجاست (فرشاد جمالی، فردین خلعتبری)

شیخ ما آن درویش شوریده را دید و شیدا شد و طبع شاعری و ذوق عرفانی اش را به نظم کشید و نتیجه شد غزل های پرسوز و گداز «دیوان شمس»؛ شعرهایی پرشور که هشت غزل از آن را فرشاد جمالی روی آهنگ هایی ساخته فردین خلعتبری خوانده و نتیجه شده است آلبوم «مجنون آن لیلی کجاست».
نام آهنگ ها برگرفته از اشعار مولانا است: «می زنم حلقه در هر خانه ای»، «ای در دلم نشسته از تو کجا گریزم»، «برگذری در نگری جز دل خوبان نبری»، «گر در آب و گر در آتش می روی»، «از قصه حال ما نپرسی»، «بیا بیا که شدم در غم تو سودایی»، «در شرابم چیز دیگر ریختی در ریختی»، و «به جان جمله مستان که مستم».
فردین خلعتبری این آهنگ ها را برای کوارتت زهی، سازهای ایرانی، کوبه ای و هارپ ساخته و نوازندگانی مثل تینا جامه گرمی، آتنا اشتیاقی، همایون نصیری، ابراهیم علوی، حسین رضایی نیا و ... در اجرای آن با او همکاری داشته اند. خلعتبری که عموما آهنگ های کلاسیک می سازد، در این آلبوم موسیقی سنتی را با شیوه کلاسیک خود تلفیق کرده است. این موضوع در ترکیب سازهای سنتی و غربی در سازبندی «مجنون آن لیلی کجاست»، از ویولا، ویلن، هارپ و ویلنسل گرفته تا سنتور، بندیر، دهل، دایره، کوزه، تار و دوتار، دیوان، عود و ... آشکار است.
از فردین خلعتبری که آهنگسازی فیلم ها و سریال هایی مثل «به رنگ ارغوان»، «کما»، «اتوبوس شب»، «چ»، «شاهگوش» و ... را انجام داده، پیشتر آلبوم «به خاطر سنگفرشی که مرا به تو می رساند» شامل مجموعه ای از موسیقی فیلم های مختلف منتشر شده است.
فرشاد جمالی هم خواننده موسیقی ایرانی است كه آلبوم های «دیار مهر» و «سرزمین خورشید» را به آهنگسازی تهمورس پورناظری منتشر كرده است.
کاور آلبوم با عکس دو هنرمند در حیاط خانه ای قدیمی طراحی شده، تکیه زده به دیوار، نشسته روی پله؛ تمثیلی از شمس و مولانا شاید، در لحظه دیدار.

کد: 50012612

زمان انتشار: سه شنبه 13 مرداد 1394 01:19 ب.ظ

منبع: بیپ تونز

تعداد نمایش: 1906

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93