چندگاه (به یاد استاد ابوالحسن صبا)

چندگاه (به یاد استاد ابوالحسن صبا)

در این آلبوم اردشیر کامکار به نوازندگی کمانچه، ارسلان کامکار عود، پشنگ کامکار تمبک و کوروش متین سنتور پرداخته‌اند.

«طلوع»، «رنگ»، «بیگاه» (بر اساس تم قطعه «در قفس» ساخته ابوالحسن صبا)، «خورشید 11»، «چهار مضراب نوا» (بر اساس ساخته استاد ابوالحسن صبا) و پیروزی عناوین 6 قطعه این آلبوم هستند.

«چندگاه» زبان احساس و خیال امروز من به روزگارانی باز می‌گردد که پدر مرا برای یادگیری سنتور (بعدازظهر هر شنبه) به مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران می‌بردند.

کوروش متین در یادداشتی که در این آلبوم منتشر کرده آورده است: «چندگاه زبان احساس و خیال امروز من به روزگارانی باز‌میگردد که پدر مرا برای یادگیری سنتور به مرکز حفظ و اشاعه موسیقی ایران می‌ّردند. در یکی از آن روزها در ماشین اثری به نام «به یاد صبا» را برایم گذاشتند و گفتند: «سه برادر هنرمند (پشنگ، اردشیر و ارژنگ کامکار) با سازهایشان آثار استاد صبا را چه سحرانگیز و دلنواز نواخته‌اند!... نخستین بار است که اجرای آثار صبا را با ساز کمانچه و با این احساس و قدرت می شنویم!...»

گذر زمان و حکم روزگار و حوادث دوران نوجوانی و مهمتر از آن پی‌گیری در یادگیری سرنوشت را برای من (که روزگاری نواختن نغمات صبا با سازم آرزویی دست نیافتنی بود) به گونه‌ای رقم زد تا بتوانم در کنار همان هنرمندان که بی‌شک امروز استادان بزرگ موسیقی ایرانی می‌باشند اثری بیافرینم که در شکل‌گیری دو قطعه آن از نغمات استاد ابوالحسن صبا نیز استفاده شده است.»

بر اساس این گزارش، آلبوم موسیقی «چندگاه» به آهنگسازی کوروش متین و با نوازندگی اردشیر، ارسلان و پشنگ کامکار، به یاد ابوالحسن صبا توسط شرکت فرهنگی هنری «چهار باغ هنر» به تازگی منتشر و روانه بازار موسیقی شده است.

کد: 500936

زمان انتشار: سه شنبه 8 اردیبهشت 1394 12:46 ب.ظ

منبع: فارس

تعداد نمایش: 3567

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93