شبگرد کولی باد (سهراب پورناظری، روبیک آروتزیان)

این آلبوم، محصول بداهه ‌نوازی با استفاده از فضاهای موسیقی تنبور و موسیقی ارمنی است که در سال 89 در لوس آنجلس ضبط شده است.
شبگرد کولی باد (سهراب پورناظری، روبیک آروتزیان)

آلبوم «شبگرد کولی باد»، اثر مشترک سهراب پورناظری، روبیک آروتزیان توسط شرکت ایران گام به تهیه کنندگی صدرالدین حسین خانی منتشر شده است. این آلبوم، محصول بداهه ‌نوازی با استفاده از فضاهای موسیقی تنبور و موسیقی ارمنی است که در سال 89 در لوس آنجلس ضبط شده است.
در این آلبوم به جز سهراب پورناظری و روبیک آروتزیان با تنبور و دودوک، شهاب پارنج و حسین ذهاوی با کوزه، کی ک و بندیر نیز به نوازندگی پرداخته اند. آلبوم «شبگرد کولی باد» مثل سایر آثار سهراب پورناظری، آلبومی به سبک موسیقی سنتی ایرانی است؛ گرچه حضور هنرمند ارمنی و ساز دودوک از موسیقی سنتی ایرانی متعارف، آشنایی زدایی کرده و فضا را به سمت موسیقی ارمنی برده است.
«شبگرد کولی باد» چهار قطعه دارد که عمدتا به تک نوازی تنبور یا دودوک و یا دونوازی آنها اختصاص یافته است: «شبگرد»، «کولی باد»، «سحرخوانی» و «رخس باد» که در قطعه دوم، ملودی ترانه محلی معروف «ساری گلین» به گوش می رسد.
کاور آلبوم «شبگرد کولی باد» با طرح هایی شبیه موهای پریشان کولی وار در باد و طرح نیمرخ سهراب پورناظری طراحی شده و در متنی کوتاه، به پیوند ایران و ارمنستان، بیستون و ارس و تنبور و «نی» در این آلبوم اشاره شده است: «هان بخوان به دستان تنبور در بیستون، هان بخوان به آواز ابریشمین نی از ارس».

کد: 50012600

زمان انتشار: دوشنبه 12 مرداد 1394 11:10 ق.ظ

منبع: بیپ تونز

تعداد نمایش: 1874

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93