ترانه مشهور لئونارد کوهن جزو ۱۰۰ ترانه پرطرفدار بیلبورد قرار گرفت

بیش از ۳۰ سال از زمانی که لئونارد کوهن نخستین بار «هاله‌لویا» (سپاس خدای را) را ساخت می‌گذرد و اکنون این ترانه نمادین سرانجام در میان ۱۰۰ ترانه پرطرفدار بیلبورد جای گرفته است.
ترانه مشهور لئونارد کوهن جزو ۱۰۰ ترانه پرطرفدار بیلبورد قرار گرفت

به نقل از آسوشیتدپرس، بیش از ۳۰ سال از زمانی که لئونارد کوهن نخستین بار «هاله‌لویا» (سپاس خدای را) را ساخت می‌گذرد و اکنون این ترانه نمادین سرانجام در میان ۱۰۰ ترانه پرطرفدار بیلبورد جای گرفته است.

به دنبال درگذشت این چهره مشهور موسیقی جهان که ۷ نوامبر اتفاق افتاد و چند روز بعد رسانه‌ای شد، این ترانه برای نخستین بار در مکان ۵۹ فهرست بیلبورد جای گرفت.

این حرکت با راه یافتن این ترانه به دو نمودار شاخص بیلبورد ایجاد شد. سومین شاخص مربوط به پخش رادیویی است. علاقه‌مندان به این ترانه آن را ۳۳ هزار بار در هفته منتهی به ۱۷ نوامبر دانلود کردند که نشان دهنده افزایشی ۱۱۷۷ درصدی در مقایسه با هفته پیشین است. علاوه بر این، این ترانه ۳.۸ میلیون بار در همین بازه زمانی استریم شد.

این ترانه با توجه به این که توسط چندین خواننده دیگر کاور شده بود چند بار وارد فهرست ۱۰۰ ترانه برتر شده بود که از جمله در سال ۲۰۱۰ برای اجرای جاستین تیمبرلیک و پس از اجرا در برنامه ام‌تی‌وی برای کمک به هاییتی پس از زلزله این سرزمین، در رتبه ۱۳ قرار گرفت. در سال۲۰۱۰ اجرای لی دی وایز و در سال ۲۰۱۳ اجرای متیو شولر نیز این ترانه را وارد فهرست ۱۰۰ ترانه اول بیلبورد کرده بود. اجرای جردن اسمیت در سال ۲۰۱۵ نیز یکی دیگر از موارد توجه ویژه به این ترانه بود.

اخیرا با اجرای فنتاتونیکس نیز این ترانه جایگاه ۴۰ را کسب کرده بود.

جای تعجب دارد که اجرای جف باکلی در سال ۱۹۹۴ با وجود همه طرفدارانی که دارد و حتی از اجرای کوهن هم محبوب‌تر است هرگز نتوانست وارد ۱۰۰ ترانه نخست بیلبورد شود.

هفته پیش «هاله لویا» در چارت برترین ترانه‌های راک نیز در مکان ۲۰ قرار گرفت.

کد: 5001218189

زمان انتشار: چهارشنبه 3 آذر 1395 11:53 ق.ظ

منبع: خبرگزاری مهر

تعداد نمایش: 542

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93