«آشنایی همگان با نظریه ساختاری موسیقی ایران»

جلد اول کتاب«آشنایی همگان با نظریه ساختاری موسیقی ایران» نوشته محسن فربدمنش از سوی انتشارات سوره مهر منتشر شد.
«آشنایی همگان با نظریه ساختاری موسیقی ایران»

کتاب «آشنایی همگان با نظریه ساختاری موسیقی ایران» یک کتاب سه جلدی است که در حال حاضر جلد اول آن آماده‌سازی و منتشر شده و تلاش کرده به پرسش‌های اساسی در دستگاه‌های موسیقی ایران پاسخ مناسبی دهد.

این کتاب پل ارتباطی میان ساختار امروزی و ساختار پیش از دستگاهی شدن گوشه‌های ردیف موسیقی ایرانی را برای مخاطب خود بیان می‌کند.

در بخشی از این کتاب درباره نظریه مجید کیانی آمده است: «ارتباط دستگاه‌ها و آوازها و همچنین گوشه‌ها و حتی جمله‌ها و واژه‌های آن در ردیف به قدری سنجیده و باساختار ریاضی است که نیازمند یک تحقیق پردامنه است که خوشبختانه به خوبی و با زیبایی‌های نموداری در این کتاب‌، بدان پرداخته شده است. هر چند کار پرزحمت و دشواری است اما نتیجه خوبی در پی دارد و علاوه بر اینکه جواب پرسش‌های مطرح شده را بدست می‌دهد به معما و رازهای دیگر نیز پرداخته می‌شود...»

در بخش دیگری از این کتاب درباره نظریه داریوش طلایی نیز چنین آمده است :«...این تحقیق نوعی کار آماری است بر ساختار گوشه‌های چند ردیف معتبر باقی مانده از قدما کاری است بنیادین برای همه پژوهشگرانی که مایل به تحقیقات عمیق‌تر درباره موسیقی دستگاهی ایران هستند...»

جلد اول کتاب «آشنایی همگان با نظریه ساختاری موسیقی ایران» از سوی انتشارات سوره مهر در پنج فصل محتوایی در کنار جدول‌ها و نمودارهای فراوان با 780 صفحه و جلد گالینگور قطع رحلی با طرح جلد حبیب ایلون با شمارگان 2500 نسخه به قیمت 70000هزار تومان عرضه شده است.

کد: 50011802

زمان انتشار: چهارشنبه 3 تیر 1394 10:34 ق.ظ

منبع: ایلنا

تعداد نمایش: 2400

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93