دلکش

دلکش

پس از انتشار آلبوم «گشایش» به آهنگسازی و سرپرستی بابک راحتی و اجرای گروه موسیقی «همنوازان اقبال» در تابستان ۱۳۹۳، این نوازنده و آهنگساز تازه‌ترین اثر خود را باعنوان «دلکش» روانه بازار موسیقی کرد.

این اثر مانند آلبوم «گشایش» در ژانر کلاسیک موسیقی دستگاهی ایران و بر مبنای بازخوانی و بازآفرینی در این سبک ارائه شده و در طراحی محتوای این اثر کژوان ضیاءالدینی (بخش رهاب) و در اجرای آن اردشیر کامکار همکاری داشته‌اند. همچنین آلبوم «دلکش» شامل دو بخش همنوازی و ساز و آواز، به صورت مجزا است؛ طوری‌که در بخشی، یک اجرای ساز و آواز مستقل، مفصل و کامل در آواز دلکش همراه قطعاتی ضربی وجود دارد و در بخش دیگر هم آواز رهاب در قالب همنوازی و ساز و آواز طراحی و ارائه شده است.

انتخاب فرم مطالب (رپرتوار) در آلبوم «دلکش»، پیرو ایدۀ استقلال گوشه‌های مُدال یا مایه‌های شاخص ردیف موسیقی ایرانی و ارائۀ آن در قالب یک آواز مستقل، انجام شده و در حقیقت مایه‌های رهاب و دلکش در چارچوب دو آوازِ مستقل از دستگاه، درنظر گرفته شده است.

در این اثر به خوانندگی «سجاد مهربانی»، اردشیر کامکار (کمانچه)، محمد میرزایی (نی)، مریم خدابخش (عود)، کژوان ضیاء الدینی (سنتور)، سهیل اله دادیان (تمبک) و بابک راحتی (تار و سه تار) به نوازندگی قطعات پرداخته‌اند.

کد: 500914

زمان انتشار: دوشنبه 7 اردیبهشت 1394 05:36 ب.ظ

منبع: ایلنا

تعداد نمایش: 3571

درباره ما

 تلاش پایگاه آوای موسیقی ایران این است که به دور از مسائل تجاری و عوامگرایانه، پایگاهی باشد برای هنرمندان و علاقه مندان راستین موسیقی ، تا به صورت حرفه ای رویدادهای موسیقی را پیگیر باشند.


تمام حقوق برای پایگاه اطلاع رسانی آوای موسیقی محفوظ است.

درج مطالب پایگاه با ذکر منبع مجاز است.

Copyright © 2014 - 2017 Ava24.ir. All rights reserved.

تماس با ما

شماره تماس: 75912 21 98 + (30 خط)

نمابر: 89770927 21 98 +

پست الکترونیکی:info@ava24.ir


سایت آوا24 توسط شرکت آریا وید میزبانی می شود.

طراحی و اجرای سایت توسط سایت بایک انجام شده است.

 

با ما همراه شوید در...

 


آوا 24

باشگاه تحلیلی خبری موسیقی

مجوز هیات نظارت بر مطبوعات: 93/300017 مورخ 11/12/93